...
Tel: 777 946 917 FB: Žumpy24.cz Mail: kontakt@zumpy24.cz

K čemu slouží dešťová voda?

Co je to dešťová voda?

Donedávna byla dešťová voda pro mnoho lidí jen zbytečným odpadem – dnes, v době neustálých změn klimatu a zvýšeného povědomí o životním prostředí, se využívá mnoha způsoby. Není divu, protože sběr dešťové vody je velmi dobrý zvyk, který přináší mnoho výhod. Zajímá vás, k čemu můžete použít dešťovou vodu? Odpověď najdete v našem článku!

Použití dešťové vody

Dešťová voda není kvůli obsahu plynů a kyselému pH vhodná k pití. Lze jej však použít pro průmyslové účely i pro domácnost a mezi jeho nejoblíbenější aplikace patří.

zavlažování zahrady – dešťovou vodu lze úspěšně využít k zavlažování zahrady. Navíc je bohatá na živiny a neobsahuje chlór a fluor, které jsou přítomny ve vodovodní vodě. Je také měkký a nezanechává na rostlinách bílé stopy,

Čištění – dešťová voda se často používá k čištění fasád, aut, jízdních kol a dokonce i nábytku na terase,

praní prádla – pokud je dešťová voda správně skladována, může být použita pro praní prádla v domácnosti. Neobsahuje vápník, takže nepoškozuje součásti pračky. Její měkkost také zajišťuje, že se prací prostředky dobře rozpouštějí,

Splachování toalet – po instalaci vhodného systému lze na toaletách používat dešťovou vodu,

zemědělské práce – používá se v zemědělství, kde je potřeba vody velmi vysoká. Nejčastěji se používá k zalévání plodin.

Kromě toho, že sběr dešťové vody je ekologickým a odpovědným řešením problému klimatických změn a pravidelného nedostatku vody, přináší tento zvyk také finanční výhody. Odhaduje se, že používání dešťové vody v domácnosti může ušetřit několik desítek zlotých měsíčně.

Jak sbírat dešťovou vodu?

Aby bylo možné volně hospodařit s dešťovou vodou, je nutné investovat do speciální nádrže. Může být vyroben z plastu nebo betonu. Betonové nádrže se vyznačují velmi vysokou pevností a odolností vůči škodlivým povětrnostním vlivům, zatímco největší výhodou polyethylenových nádrží je jejich nízká hmotnost.

Jednotlivé modely se od sebe liší jak kapacitou, tak způsobem instalace. Zde lze rozlišovat mezi nadzemními a podzemními nádržemi. Ty se nejčastěji používají na farmách nebo v podnicích, zatímco soukromé osoby obvykle volí nadzemní nádrže. Jejich pořízení představuje malý výdaj a instalace nezpůsobuje větší problémy.

Jak vidíte, sběr dešťové vody přináší mnoho výhod, a proto by ho měli praktikovat všichni lidé, kterým záleží na životním prostředí i na každodenní úspoře peněz.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.